Home‎ > ‎Division News Listing‎ > ‎

Honor Roll ~ Flat Rock Elementary School

2016-2017 4th Nine Weeks

1st Grade All A

Addy Blankenship, Addy Bowles, Charlotte Campbell, Jude Chapman, Chiara Conigliaro, Aryanna Conway, Shyla Dunbar, Evan Eberts, Dylan Eberts, Luke Estep, Gabby Fewings, Madison Fletcher, Victoria Howell, Chase Islip, Blake Johnson, Ruby Kelley, Alyssa Kennedy, Annie Kimbrough, Caleb Lewis, Lucas  Mapes, Noah McNamara, Jessica Oakley, Tyler Paulette, Charlotte Rittner, Matthew Sabatini, Garrett Smith, Wes Smith, Morgan Snider, Josie Strickland, Tucker Utley, Charlotte Wallace, Autumn Ward, and Andrew Watts.

1st Grade A/B

Summer Alexander, Sophia Benton, Alexis Blair, Ana Blevins, Harmony Branham, Mackenzie Brock, Makinley Call, Chris Conner, Emilee Duttweiler, Rylan Fox, Harper Garland, Stella Goodman, Kenton Green, Martha Grace Harrison, Logan Hoppin, Angel Huff, Gabby Humphrey, Madison King, Henry Latimer, Ben Ledford, Mya McNamara, Grayson Meeks, Liam Nash, Boe Richardson, Kaylee Robinson, Levi Sanske, Jack Saunders, Dylan Sims, Braylon Smith, Brooke Thacker, Sylas Tye, Ryan Urban, Georgia Wright, and Jesse Young.

2nd Grade All A

Isaac Abbondanza, Delaney Adam, Mackenzie Allen, Marlee Arsenault, Brandon Barr, Lily Barr, Zachary Barrett, Jacob Bass, Hannah Brauburger, Carolyn Culver, Addison Dowdy, Ava Duke, Laura Edwards, Jamieson Goode, Emily Kantzler, Cat Kao, Haydn Kao, Peyton Kerns, Jake Kinnier, Maeve Laroche, Paige Marshall, Adrianne Martin, Colin Murray, Aaliyah Myers, Diamond Nichols, Fox Nolen, Ashton Pasi, Malina Paulin, Keegan Quinn, Claire Romer, Karrington Ross, Madison Smith, Trevor Soderstrom, Maddie Taylor, Kayden Terry, Emily Thomas, Damien Williams, Calvin Wilson, Taylor Wirt, Alyssa Wood, and Ben Yarhouse.

2nd Grade A/B

Aileen Alejo, Xavier Alexander, Gracie Berry, Luke Billings, Emma Bolton, Cole Breschel, Baya Broaddus, Kyle Burgmaster, Aubrey Carroll, Avalei Collins, Lucas Crockett, Victoria Daniels, Preston Donathan, Coleman Epps, Mason Epps, Henry Fessler, RJ Fridley, Madison Guess, Conner Hiatt, Tyler Huckaby, Jackson Humphrey, Holden Hutchison, Liam Jacobs, Aaron Keeler, Piper Keller, Emily King, Sophia Law, Hayden Marsh, Cameron Martinez, Keagan McGaffic, Emory Mitchell, Aidin Muminovic, Riston Powell, Morgan Powers, Karsen Riley, Lila Robertson, Noelle Rutkai, Luke Seay, Zari Simmons, Alfred Smith, Robert Stallworth, Julia Stewart, Sam Stout, Noah Teel, Jimmy Thomas, Magnolia Walton, Reese Warren, Sadie Wilson, and Caleb Young.

3rd Grade All A

Olivia Benton, Matthew Betz, Quint Clancy, Pietro Conigliaro, Noel Dooley, Makaela Doyle, Shawn Flippo, Marnie Garland, Caris Grell, Kylie Hackler, Monroe Harrison, Rachael Hinson, Gavin Hoskin, Gloria Jamerson, Arlena Johnson, Joseph Kelley, Dylan Mapes, Lucy Mincz, Cassidy Moser, Christian Rittner, Will Roeger, Lyla Ross, Evan Sargent, Nathan Shelton, Valentina Shultz, Sally Smartschan, Parker Smith, Asia Taylor, Ellah Taylor, Lacie Taylor, Richard Tighe, Clayton Timberlake, Elizabeth  Vallent, Riley Willis, and Kiera Woodson.

3rd Grade A/B

Abigail Bailey, Trinity Bassette, Gillian Bates, Addison Benge, Noah Campbell, Lydia Cliborne, Kaylie Cook, John Davis, Case DeHart, Elayna Dietz, Cameron Duck, Joshua Franco, Shane Hargitt, Keagon Harness, Gart Heller, Anabelle Higgins, Mason Ingram, Elizabeth Jones, Trinity Keller, Matthew Kenney, Noah Kimble, Evelina Moyer, Hayden Payne, Zoe Pollard, Kaylee Riley, Hailey Sanford, Ryan Satterwhite, Mason Shriver, Coleman Smith, Kelsie Snellings, Caroline Speight, Kellan Staffieri, Henry Stanley, John Stine, Natalie Stopf, Jack Sullivan, Karly Vaughn, Rylee Weeks, Xander Wheat, Ella Yarhouse, and Jahnie Yousman-Jackson.

4th Grade All A

Slate Baker, Trevor Britton, Caroline Camp, Julia Cecil, Jacob Chim, Daniela Conigliaro, Maddy Dunaway, Evangeline Fridley, Laylah Fritz, Isabella Hiatt, Ryan Kennedy, Keira Kinnier, Nadia Lesine, Eli Muse, Torie Nash, Tyler Overboe, Sarah Seaman, Maddie Smith, Olivia Snider, Hayden Vick, Addison Wallace, and Peyton Wirt.

4th Grade A/B

Crystal Adams, Leland Adams, Michael Avery, Trent Britton, Ryan Brooks, Allie Carroll, Dylan Collins, Gregory Conlee, Elise Curtis, James Davis, Blake Dean, Emery Diaz, Carter Estep, Kaitlin Farmer, Wyatt Fortune, David George, Aidan Gorman, Ella Green , Olivia Greene, Rebecca Griffith, Mackenzie Halfon, Ryder Hansen, Ava Harper, Jackson Howell, Peyton Jones, Makenzie Keller, Thomas Kimbrough, Matthew Langfitt, Miles Laroche, Aubry Lecik, Landyn Llewellyn, Virginia Lovell, Krissa Martin, Samantha Martin, Luke McNeel, Braeden McNew, Savannah Morris, Holden Mullins, Kenan Muminovic, Caleb Murray, Cameron Oliver, Grayson Palmore, Colton Powers, Nijah Rice, Michael Saunders, Ava Seay, Alex Shelton, Sydney Shiflett, Ben Speight, Cheyenne Sweeney, Logan Thompson, Lauren Traupman, Cody Trent, Annaston Watts, Elizabeth Weimer, Bryce Worley, and Nikki Yanguez.

strong>5th Grade All A

Meigan Bailey, Connor Bates, Hunter Beil, Zoe Broaddus, Elaina Buczkowski, Genevieve Cosgrove, Hope Dondero, Cole Donnelly, Matthew Duty, Sophie Farmer, Evan Garland, Olivia Goodrich, Madeline Gordon, Autumn Harlow, Tane Jeffs, Isaac Kelley, Sophia Landi, Madilynn Lewallen, River Leynes, Adam Lyman, Tommy Menting, Jaks Ownby, Rylan Powers, Ryan Ragland, Marilyn Robinson, Mara Rutkai, Ethan Sargent, Caleb Shumate, Amber Stewart, Brynna Tester, Mason Timberlake, William Tuttle, Gavin Utley, Jack Valcourt, Brandon Vallent, Pierce Vandell, Gracelin Watts, Mary Ella Wilson, and Heath Yohman.

5TH Grade A/B

Michaela Anderson, Isaac Bates, Luca Blevins, Sadie Bondurant, Benjamin Britton, Alexandra Bulluck, Lea Butler, Shauna Callahan, Austin Dean, Austin Dodd, Cyrus Dooley, Tyler Dunford, James Elam, Thomas Epps, Madison Fromherz, Skylar Galderise, Gwyneth George, Casey Grell, Kurt Guimaraes, Jacob Hanna, Autumn Harlow, Talon Harness, Conner Hedgepeth, Kennedy Herring, Kendra Hogston-Royall, Aiden Houser, Ryan Jones, Sarah Kantzler, Conner Kluis, Kaleb Lehart, J.J. Maiden, Tyler Manes, Zoey Mattison, Emily McManus, April Milburn, Evie Mitchell, Gray Neidigh, Jordyn Perritt, Cote Phillips, Cole Rakes, Evan Reese, Leyla Sakrisson, Sabrina Sanchez, Chase Schuhle, Jordan Seay, Kylee Sprouse, Howard Toft, Amanda Townsend, Bradley Wade, and Nathaniel Yarhouse.